Image
Address
Sold Date
Property Type
Configuration
Price
10807 Evergreen TER SW, Lakewood, WA 98498
Single Family Home
4 Beds2.75 Baths3,263 SqFt
$ 1,430,000 $ 1,449,000 1.3%
Realty One Group Turn Key • Holly Hutchens

1614 142nd ST S, Tacoma, WA 98444
Single Family Home
4 Beds4.5 Baths3,711 SqFt
$ 1,200,000 $ 1,200,000
Hawkins Poe • Sarah Gelman

13312 11th Avenue Ct E, Tacoma, WA 98445
Single Family Home
4 Beds2.25 Baths3,828 SqFt
$ 959,950 $ 959,950
Hawkins Poe • Sarah Gelman

922 Altadena AVE, Fircrest, WA 98466
Single Family Home
4 Beds2.25 Baths2,196 SqFt
$ 750,000 $ 750,000
Hawkins Poe • Sarah Gelman

3815 69th AVE W, University Place, WA 98466
Condo
2 Beds1.75 Baths1,997 SqFt
$ 677,000 $ 677,500 0.1%
Best Choice Realty • Rick Burrows

4226 48th AVE S, Seattle, WA 98118
Single Family Home
3 Beds1 Bath2,510 SqFt
$ 665,000 $ 650,000 2.3%
Windermere Chambers Bay • Sarah Gelman

10611 231st AVE E, Buckley, WA 98321
Single Family Home
4 Beds2.25 Baths2,728 SqFt
$ 645,000 $ 635,000 1.6%
Hawkins Poe • Sarah Gelman

4808 66th AVE W, University Place, WA 98467
Single Family Home
3 Beds3 Baths2,719 SqFt
$ 636,500 $ 625,000 1.8%
RE/MAX Northwest Realtors • Barb Foster

864 S 130th ST, Tacoma, WA 98444
Single Family Home
4 Beds2 Baths2,352 SqFt
$ 605,000 $ 550,000 10.0%
Windermere Chambers Bay • Sarah Gelman

3148 Tahoma PL W, University Place, WA 98466
Single Family Home
2 Beds1 Bath752 SqFt
$ 602,000 $ 639,000 5.8%
Hawkins Poe • Sarah Gelman

1405 Creso RD S, Spanaway, WA 98387
Single Family Home
3 Beds2 Baths2,198 SqFt
$ 590,000 $ 599,950 1.7%
Theory Real Estate • Austin Miller

7116 87th Avenue Ct SW, Lakewood, WA 98498
Condo
3 Beds1.75 Baths1,532 SqFt
$ 560,000 $ 525,000 6.7%
Hawkins Poe • Sarah Gelman

6001 N 37th ST, Tacoma, WA 98407
Single Family Home
3 Beds1.75 Baths1,064 SqFt
$ 557,500 $ 499,900 11.5%
Windermere Chambers Bay • Sarah Gelman

4961 Main ST #713, Tacoma, WA 98407
Condo
2 Beds1.75 Baths894 SqFt
$ 540,000 $ 540,000
Redfin • Pamela Davison

11414 19th Avenue Ct S, Tacoma, WA 98444
Multi-Family
1,680 SqFt
$ 520,000 $ 500,000 4.0%
Hawkins Poe • Packy Rieder

207 Ames ST NE, Orting, WA 98360
Single Family Home
4 Beds2.5 Baths1,910 SqFt
$ 497,000 $ 465,000 6.9%
Redfin Corp. • Hal Bennett

770 117th ST S, Tacoma, WA 98444
Single Family Home
6 Beds1.75 Baths1,892 SqFt
$ 489,900 $ 489,900
John L. Scott, Inc. • Allen Uyeno

1411 101st ST S, Tacoma, WA 98444
Single Family Home
3 Beds1.75 Baths1,265 SqFt
$ 410,000 $ 410,000
Hawkins Poe • Sarah Gelman

10110 18th AVE S, Tacoma, WA 98444
Single Family Home
4 Beds2.75 Baths1,912 SqFt
$ 395,000 $ 395,000
Windermere Professional Prtnrs • Sarah Gelman

11204 92nd Avenue Ct SW, Lakewood, WA 98498
Single Family Home
1 Bed1,243 SqFt
$ 375,000 $ 375,000
Windermere Chambers Bay • Sarah Gelman

6323 Hillcrest DR SW, Lakewood, WA 98499
Single Family Home
3 Beds1.75 Baths2,562 SqFt
$ 375,000 $ 375,000
Hawkins Poe • Sarah Gelman

18924 89th AVE E, Puyallup, WA 98375
Single Family Home
4 Beds2.5 Baths2,458 SqFt
$ 374,500 $ 369,900 1.2%
Better Properties Lacey • Nicole Davis

7116 87th Avenue Ct SW, Lakewood, WA 98498
Condo
3 Beds1.75 Baths1,533 SqFt
$ 370,000 $ 379,950 2.6%
RE/MAX Northwest Realtors • DeAnne L. Davidson

736 S Huson ST, Tacoma, WA 98405
Single Family Home
2 Beds1.75 Baths2,076 SqFt
$ 365,000 $ 364,950
RE/MAX Northwest Realtors • Sharon Wilson

22504 34th Avenue Ct E, Spanaway, WA 98387
Single Family Home
4 Beds2 Baths1,588 SqFt
$ 365,000 $ 349,950 4.3%
Calhoun Real Estate LLC • Ryan Calhoun

1268 Cooper ST, Dupont, WA 98327
Condo
3 Beds2.5 Baths1,589 SqFt
$ 361,000 $ 337,900 6.8%
Better Properties Lacey • Chelsea Watson

4737 Remington LN SE, Lacey, WA 98503
Single Family Home
4 Beds2.5 Baths1,732 SqFt
$ 356,000 $ 356,000
Windermere Professional Prtnrs • Sarah Gelman

10106 18th AVE S, Tacoma, WA 98444
Single Family Home
3 Beds1.75 Baths2,392 SqFt
$ 340,000 $ 349,950 2.8%
Windermere Professional Prtnrs • Sarah Gelman

3008 N Narrows DR #F-103, Tacoma, WA 98407
Condo
2 Beds1 Bath1,006 SqFt
$ 320,000 $ 310,000 3.2%
Windermere Professional Prtnrs • Sarah Gelman

3522 S Asotin, Tacoma, WA 98418
Single Family Home
3 Beds1.75 Baths1,455 SqFt
$ 284,950 $ 284,950
Windermere Professional Prtnrs • Sarah Gelman

18625 Old Camp LN SE, Yelm, WA 98597
Vacant Land
0.58 Acres
$ 57,000 $ 50,000 14.0%
Windermere Prof Prtnr-Puyallup • Trish Stone